Przewodnicy Kraków

Przygotowując się na zwiedzanie Krakowa, dobrze rozplanować podróż ze szczegółami, żeby wszystko spokojnie zobaczyć. Czasem jednak dostęp do ułatwiających to przewodników jest dość utrudniony. Przydaje się nasza strona. Poprzez tę witrynę w bezproblemowy sposób odszukasz, jak szybko i bez problemów zwiedzić jak najwięcej ważnych miejsc w tym mieście. Obmyślanie zwiedzania Krakowa nigdy wcześniej nie było tak łatwe - jedynie parę ruchów myszką dzieli Cię od niezwykłego uproszczenia zwiedzania. Ciężko Ci dać temu wiarę? Wejdź na nasz portal, a zobaczysz że to prawda.

Przewodnik po Krakowie - Język Polski, Rosyjski, Ukraiński

Należę do stowarzyszenia Przewodników i Popularyzatorów Wiedzy o Krakowie „Krąg”, które istnieje od 1995 r i zrzesza przewodników miejskich po Krakowie – dawnej stolicy Polski, miasta artystycznego, uniwersyteckiego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.Posiadam dyplom z wyróżnieniem potwierdzający znajomość języka rosyjskiego i świadectwo średniego wykształcenia potwierdzający znajomość języka ukraińskiego. Prowadzę turystyczną działalność gospodarczą. Oprowadzam grupy w językach: polskim, ukraińskim i rosyjskim.

Communist Cars - Wycieczki w stylu PRL'u

Jeśli chcesz zobaczyć Kraków inaczej niż wszyscy, odwiedzić nieznane, niedostępne a jednak bardzo ciekawe miejsca, trafiłeś bardzo dobrze. "Syrenka" zabierze Cię tam gdzie nigdy byś nie dotarł podążając przetartymi szlakami Krakowa. Dodatkową atrakcją będzie podróż odrestaurowanymi samochodami, które przypominają epokę komunizmu, w którym Polska żyła przez pół wieku. Dysponujemy praktycznie wszystkimi seryjne produkowanymi w Polsce samochodami, z którymi wielu Polaków wiążą nostalgiczne wspomnienia. Syrena, Warszawa czy stary Maluszek to samochody, które służyły przez długie lata w wielu polskich rodzinach a dzisiaj są symbolem PRL'u. Dla turystów z zagranicy wycieczka takim samochodem to nie lada gratka. Przejażdżka pozwoli poznać im choć odrobinę stylu życia, którego nigdy nie mogli poczuć. Samochody, którymi dysponujemy spełniają wszelkie standardy bezpieczeństwa, są utrzymane w należytym stanie technicznym a dodatkowo spełniają warunki pojazdów zabytkowych. Część z nich jest gruntownie odrestaurowana w oryginalnym stylu, odzwierciedlającym stan samochodu po wyjeździe z bram fabryki. Pozostałe zachowują idealny stan oryginalny. Tylko z "Syrenką" niezapomniane wrażenia !!!

Zamek Królewski na Wawelu

Wawel to skaliste, wapienne wzgórze o wysokości 228 m. na lewym brzegu Wisły, pośrodku miasta. Od strony zachodniej w zboczu wzniesienia znajduje się jaskinia zwana Smoczą Jamą. Na Wzgórzu stoją monumentalne zabytkowe budowle, m.in. Zamek Królewski, katedra z grobami królów polskich, mury i baszty.

Krakow Hotel - noclegi w Krakowie

Kraków, hotel - hostel uniwersytecki. Tanie noclegi w Krakowie. Lokalizacja: centrum Krakowa. Serwis Krakow on-line: mapa, plan, zabytki, tanie hotele, kwatery, noclegi. Oferta: nocleg, posiłki, informacja turystyczna, wycieczki - Kraków, Zakopane, Wieliczka, Oświęcim, Warszawa.