Warto zobaczyć - przewodnik

Turystyczny, wirtualny przewodnik po kraju i świecie dla wybierających się na wakacje, urlop czy weekend, opisujący miejsca, które warto zobaczyć i zwiedzić. Zawiera galerię zdjęć, interaktywne mapy pomocne podczas zwiedzania i planowania wycieczek. Przewodnik elastyczny z podziałem na kategorie, państwa i regiony.

Zwiedzanie Poznania

Poznań to miasto zlokalizowane nad Wartą w środkowo-zachodniej Polsce. Miasto chwali się wysoką ilością muzeów, ładnymi kościołami, fenomenalną architekturą oraz barwnymi uliczkami. W pobliżu centrum jest kilka historycznych i ślicznych otwartych przestrzeni jak Cytadela, Park Chopina. Nieco dalej można znaleźć kilka naturalnych i sztucznych jezior, takich jak Malta, Rusałka czy Kiekrz, gdzie w w ciepłej porze mieszkańcy i turysci znajdą mnogość rozrywek i imprez. Poznań to miasto zabytkowe, mieści się w tym miejscu Ostrów Tumski miejsce gdzie został zbudowany najstarszy kościół. Perłą starego miasta jest przecudowny renesansowy Ratusz z fascynującymi koziółkami, pukającymi się codziennie. W okolicy rynku odkryjemy barokową Farę ze popularnymi organami. Najmłodsza zabytkowa dzielnica, stworzona wokół zamku Cesarskiego powstałego przed 100 laty. Centrum dzielnicy tworzć Plac Mickiewicza, na którym znajduje się pomnik wieszcza. Poznań to w największym stopniu zielone miasto Polski, jest tu multum parków, zwiedzać można szeroki 17-hektarówy Ogród Botaniczny, z przyciągającym zbiorem głazów narzutowych. Zapraszamy również na Sołacz, do prestiżowej dzielnicy stuletnich willi miejskich, które przystają do Parku Sołackiego, przez który przepływa rzeczka Bogdanka. Aby poznać najlepsze i interesujące miejsca w Poznaniu, wejdź na naszą stronę.

Subiektywny przewodnik po Polsce

Nasz subiektywny przewodnik to praktyczny poradnik turystyczny dla wszystkich, którzy lubią odkrywać nowe miejsca. Chcemy aktywnie spędzać czas i dlatego każdy nasz wyjazd to setki, tysiące przejechanych kilometrów. W trakcie podróży staramy się dotrzeć nie tylko w miejsca znane, ale również zupełnie zapomniane, a mające swój urok. Jeździmy z dziećmi, które mimo że przyzwyczajone do długich tras, mają swoje prawa. Dlatego staramy się tak dobierać atrakcje, by każdy znalazł coś dla siebie. Mamy w domu całe półki przewodników, jednak zawsze brakowało nam dobrego źródła kompleksowej informacji o miejscach, noclegach, atrakcjach i jedzeniu, I właśnie to skłoniło nas do tego, by na podstawie naszych doświadczeń, a czasami i błędów, stworzyć subiektywny przewodnik po Polsce.

Twój blog z podróży

Podziel się swoimi wrażeniami z podróży z innymi. Powiedz gdzie warto jechać, co zobaczyć, pokaż też swoje zdjęcia innym. Jeśli szukasz ciekawych miejsc na weekend, urlop albo całe wakacje zajrzyj tutaj i zobacz co polecają inni. Jeśli wiesz gdzie można znaleźć piaszczystą plażę w Czarnogórze, jakie ceny są w Chorwacji albo jak tanio polecieć do Turcji, USA albo Meksyku podziel się tą wiedzą z innymi.

Moje wędrowanie

Relacja z pielgrzymki do Santiago de Compostela trasą północną Camino del Norte - przydatne wskazówki, zdjęcia z trasy; wyprawy w Tatry - porady dotyczące wyposażenia, bezpieczeństwa, wyżywienia, a także opisy pobytu w ciekawych, typowych krajach, ale nietypowych miejscach zarówno w Polsce jak i na świecie. Podróże te mają w sobie dużą dozę spontaniczności, gdyż podróżowanie to dla mnie odkrywanie, a nie zwiedzanie z góry upatrzonych zabytków.