szlakiwpolsce.pl

Oferujemy bogatą bazę danych w postaci opisów szlaków w naszym kraju. Jesteśmy przekonani, że dla wielu pasjonatów wycieczek rowerowych takie rozwiązanie będzie spełnieniem marzeń. Proponujemy szlaki po Jurze, jak i innych interesujących miejscach w kraju. Już dziś zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Szlaki turystyczne

Trasy w pobliżu Doliny Pięciu Stawów nie należą do najtrudniejszych, oprócz ścieżki na Kozią Przełęcz i Orlą Perć. Smreczyński Staw położony jest w środku lasu, oferując niesamowity krajobraz na otaczające dolinę szczyty: Smreczyński Wierch, Kamienistą, Błyszcz, Bystrą i Ornak. Teren reglowy jest godzien ujrzenia, w momencie gdy warunki pogodowe nie są korzystne wycieczkom w wyższe partie gór - zwłaszcza wiosenną porą, w momencie gdy wierzchołki zakryte są nadal sporą pokrywą śniegu.

Szlaki

Trasy turystyczne to szlaki wycieczkowe, które są oznakowane specjalnymi ikonami. Symbole te określają kolejność szlaku i upraszczają odszukanie zgodnej trasy. Portal szlaki.mazury.pl zrodził się z myślą o wszystkich turystach i entuzjastach takich ścieżek. Portal skupia bazę danych szlaków. Do każdego z nich dołączony jest precyzyjny opis, mapa, ślad GPS oraz zdjęcia.